Zaznacz stronę

Język ukraiński na urzędowej stronie Gorzowa

19 Lip 2019

Zgodnie z zapowiedziami z lutego, władze Gorzowa wprowadziły na internetowej stronie Urzędu Miasta Gorzowa zakładkę z informacjami w języku ukraińskim. Wszystko przez to, że obywatele Ukrainy, którzy postanowili zamieszkać w Gorzowie mają problemy ze sprawami meldunkowymi i tłumaczeniem dokumentów.

W zakładce o nazwie „Punkt wsparcia informacyjnego cudzoziemców” podany jest adres punktu udzielania informacji i porad cudzoziemcom oraz godziny przyjmowania petentów. Jest także wytłumaczone jakie są zadania takiego punktu. Możemy przeczytać, że porady, niezbędne informacje i pomoc zostanie udzielona cudzoziemcom z obszaru rosyjsko- i ukraińskojęzycznego w zakresie spraw załatwianych w Urzędzie Miasta oraz spraw załatwianych według ich właściwości.

Punkt działa przy ul. Pionierów 3-5 na I piętrze w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 10 do 15 oraz w czwartki i piątki w godzinach od 13 do 15.

Według Darii Łukianowej, która prowadzi punkt wsparcia, w Gorzowie i w powiecie gorzowskim osiedliło się nawet do 20 tysięcy Ukraińców. Większość z nich chwali sobie pobyt u nas, wielu zamierza zamieszkać w naszym regionie na stałe.